بازدید امروز:72
بازدید دیروز:112
بازدید تا کنون:129890

وبلاگ شرکت بازرگانی تک نویس

چرا ثروت خوب است؟


نحوه ی تفکر شما درباره پول بیش از هر عامل دیگری در به دست آوردن آن موثر است و شور و شوقتان را هم در این زمینه تحت تاثیر قرار می دهد.

آیا فکر میکنید پول کافی دارید؟

پول و ثروت

 در روانشناسی، پول را نوعی "نیاز مبتنی بر کمبود" می دانند، یعنی نیازی که فقط وقتی برانگیجخته می شودکه کمبود آن را احساس کنید.

پول تنها تا یک سطح معین، یعنی تا حدی که احساس کنید مقدار آن کافی است، ایجاد انگیزه می کند. به عبارت دیگر، وقتی پول کافی داشته باشید، چندان به مقدار آن فکر نمی کنید و وقتی نداشته باشید، مدام ذهن تان را به خودش مشغول می کند.

نظرتان را در مورد پول مشخص کنید:

تاثیر پول بر زندگی عاطفی شما بستگی دارد به نحوه برداشت تان در مورد آن. اگر احساس کنید مقدار کافی ندارید، آن وقت پول به صورت یک فکر دائمی بروز می کند و بر افکار، احساسات و رفتارتان مسلط می شود. درگیری های پولی دلیل اصلی جدایی زوج ها، ورشکستگی، به هم خوردن دوستی ها و بیماری های روان تنی است. حتی خودکشی به خاطر مسائل پولی هم غیر معمول نیست.

برای برخورد صحیح با موارد پولی طبق " اصل واقعیت گرایی" عمل کنید.

این اصل مخصوصا در موضوعات پولی کاربرد دارد و می گوید: زندگی را همانطور که هست قبول کنید نه آن طور که آرزو دارید.

اغلب مردم درباره پول در حالت خود فریبی یا حتی فانتزی به سر می برند. آنها در حالی که برای وضعیت مالی شان در آینده آرزو و امید هایی دارند و برای رسیدن به آن دعا می کنند، در عمق وجودشان به خوبی می دانند که رویاهایشان به حقیقت نمی پیوندد.

در کتاب "آلیس در سرزمین عجایب" نوشته لوئیس کارول، یکی از شخصیت ها با خوشحالی می گوید که می تواند هر روز قبل از صبحانه چند موضوع غیر ممکن را باور کند. به همین شکل، بسیاری از مردم چیزهای ناممکن را درباره پول باور دارند و در عین حال نمی دانند چرا این قدر با مشکلات مالی روبرو هستند.

باورهای عمیق را تغییر دهید:

یکی از معمول ترین موانع در راه کسب استقلال مالی، این باور عمیق است که ثروت چیز بدی است و صاحبان آن افرادی هستند ذاتا شیطانی. این باور اساس درستی ندارد و ریشه آن در دوران کودکی اسن که اطرافیان برای توجیه شکست های مالی خودشان آن را به کودک تلقین می کنند.

ثروت خوب است:

حقیقت این است که ثروت چیز خوبی است، چون با آن می شود خانه، اتومبیل، غذا و همه لوازم ضروری زندگی را خرید. پول دارای نیروی خاصی است و به سمت افرادی جذب می شود که با آن رفتار خوبی دارند، افرادی که بتوانند از آن به نحوی سازنده برای تولید کالا و خدمات، ایجاد اشتغال و فرصت هایی که به نفع دیگران است استفاده کنند. پول از دست کسانی که آن را درست به کار نگیرند یا در امور غیر مولد استفاده کنند می گریزد.

تمرین عملی:

1. در مورد پول و اینکه در زندگیتان می خواهید چقدر داشته باشید با صداقت تصمیم بگیرید.تظاهر به اینکه علاقه ای به پول ندارید، در حالی که واقعا اینطور نیست، فقط باعث ناآرامی و نارضایتی شما خواهد شد.

2. از امروز به همه چیز های خوبی که می توانید در زندگی داشته باشید فکر کنید، سپس همه ی راه های افزایش درآمد و پس اندازتان را نیز در نظر بگیرید.

کتاب آموزش های برایان تریسی

منبع: مقاله های تک نویس

مشاورین فروش تک نویس به شما کمک می کنند تا هدیه تبليغاتي مد نظر خود در زمینه های زیر را بدست آورید.
تندیس /بج /مدال /سکه یابود                                       ادامه مطلب ...

66721218 021 66721318 021
Medaliran@gmail.com
  09355039664
ارتباط با تلگرام شرکت